Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi

Türkiye’ye giriş yaptı! Dikkat: Geliyor !

25 Mart 2018 Pazar, 21:39

Bekleniyordu! Kar Türkiye’ye giriş yaptı (Hava durumu)
“Hafta sonu yurdun büyük kısmında etkili olması beklenen kar yağışı ile soğuk hava yurda giriş yaptı. Edirne’deki sağanak yağmur yerini kar yağışına bıraktı”

Edirne’de dünden bu yana etkili olan sağanak, yerini kar yağışına bıraktı.

Geceden bu yana devam eden sağanak hava sıcaklığının düşmesiyle önce karla karışık yağmur olarak daha sonrada kar şeklinde düşmeye başladı.

Son günlerde bahar günlerinin yaşandığı sıcak havanın hüküm sürdüğü kentte Edirneliler soğuk bir havaya uyandı.

Pek çok vatandaş baharda yağan kara şaşırdıklarını ifade etti. Kar yağışı nedeniyle meydana gelen herhangi bir olumsuz durumu şuan için meydana gelmedi.

Hava sıcaklığının 1 derece ölçüldüğü kentte meteoroloji yetkilileri, kar yağışının aralıklarla öğle saatlerine kadar devam edeceğini belirtti.

HAVA DURUMU UYARILARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Kütahya, Ankara, Eskişehir ve Çankırı ile gece saatlerinden itibaren İzmir, Kuzey Ege kıyıları, Aydın kıyı kesimleri, Artvin ve Ardahan çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Marmara’nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de yer yer toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığının Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli kuzeyli rüzgarla birlikte 4 ila 10 derece azalacağı, güneybatı kesimlerde kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Güney ve İç Ege, İç Anadolu’nun güneybatısı ve Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli(40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Meteorolojinin uyarıları şöyle:

“KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bugün (Perşembe) Marmara’nın kuzey ve batısı ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Güney ve İç Ege, İç Anadolu’nun güneybatısı ile Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden toz taşınımı ve deniz ulaşımında aksamalar başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Bugün (Perşembe) sabah saatlerinde Marmara’nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de yer yer toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde azalama, yer yer hafif çamur şeklinde yağış) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Kırklareli çevrelerinin, gece saatlerinde Edirne, Çanakkale ve Balıkesir’in batı ilçelerinin hafif olmak üzere yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin batısında sabah saatlerinde yer yer toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli, gece batı kıyıları hafif yağmur ve sağanak yağışlı

EDIRNE °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yağmurlu

ISTANBUL °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KOCAELI °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı

EGE
Parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah Kütahya çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren İzmir, Kuzey Ege kıyıları ve Aydın’ın kıyı kesimlerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneydoğu, gece saatlerinden itibaren kıyılarında güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Güney ve kıyı kesimlerinde bu sabah saatlerinde yer yer toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 20°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

DENIZLI °C, 24°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

IZMIR °C, 24°C
Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer yağmur ve sağanak yağışlı

MANISA °C, 24°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeği tahmin ediliyor. Rüzgarın batısının iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin batısında sabah saatlerinde yer yer toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 23°C
Parçalı, kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu

ANTALYA °C, 21°C
Parçalı bulutlu

BURDUR °C, 19°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

MERSIN °C, 21°C
Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeybatısının yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneybatısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

AKSARAY °C, 22°C
Parçalı bulutlu

ANKARA °C, 19°C
Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer hafif yağmurlu

ESKISEHIR °C, 21°C
Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer hafif yağmurlu

KONYA °C, 25°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı çok bulutlu, batısı ile öğleden sonra bölge genelinin yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU °C, 18°C
Parçalı çok bulutlu, yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KARABUK °C, 20°C
Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 17°C
Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 11°C
Parçalı çok bulutlu, yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Artvin çevrelerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 22°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

GIRESUN °C, 17°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

SAMSUN °C, 14°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

TRABZON °C, 17°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

DOĞU ANADOLU
Parçalı zamanla kuzeyinin çok bulutlu, gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZINCAN °C, 19°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

ERZURUM °C, 13°C
Parçalı zamanla çok bulutlu

MALATYA °C, 21°C
Parçalı bulutlu

VAN °C, 14°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 22°C
Parçalı ve az bulutlu

GAZIANTEP °C, 22°C
Parçalı ve az bulutlu

SANLIURFA °C, 24°C
Parçalı ve az bulutlu

SIIRT °C, 22°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz’in doğusunda kuvvetli fırtına; Doğu Karadeniz’in batısında ve gece saatlerinde Batı Akdeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile gece Doğu Karadeniz’in doğusu yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinden itibaren doğusu 7 ila 9 (75-90 km/sa), Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden itibaren batısı 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in doğusu 4,0 ila 5,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif olmak üzere yer yer yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yer yer yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de doğu ve kuzeydoğudan 7 ila 9 (75-90 km/sa), güneyi güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,5 ila 4,5m, yer yer 5,0m Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, doğusu güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde doğusu doğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinde 7 (60 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde batısı ile gece saatlerinde geneli 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, gece saatlerinde Batı Akdeniz’in doğusu 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece saatlerinden itibaren yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam