Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi

Son hava durumu çok fena bu saate sokağa adım atmayın!

08 Ağustos 2017 Salı, 10:04

İSTANBUL başta olmak üzere tüm yurt kavrulmaya devam ediyor. Meteoroloji bugün öğle saatlerinde İstanbul’da hiisedilen sıcaklığın 43 derece olacağını açıkladı. Sıcaklığın yanında nem de bunaltmaya devam ediyor.

başlayan sıcak ve nemli hava yarın rekor sıcaklıkların hissedilmesine neden olacak. Sıcaklıklar hafta sonuna kadar aynı seviyede devam edecek

Sıcaklardan bunalan vatandaşları Meteoroloji’nin hava tahminleri ürküttü. İstanbul’da bugün  sıcaklıklar yoğun nemin de etkisiyle aşırı boyutlarda hissedecek.

İstanbul’da bugün öğle saatlerinde sıcaklık 43 derece hissedilecek.

Bunaltıcı sıcaklar akşam da devam edecek. Akşam saat 9’a kadar hissedilen sıcaklıklar 40 derecenin altına inmeyecek.

NEM %94’E ULAŞTI

İstanbul’da özellikle Karadeniz’e yakın ilçelerde yüksek nem oranı bugün de etkisini gösteriyor. Meteoroloji’nin verilerine göre Arnavutköy Terkos’da nem oranı yüzde 94’e ulaşırken, Sarıyer Kilyos’ta yüzde 90, Beykoz Anadolu Feneri’nde yüzde 89, Silivri’de yüzde 90, Çatalca’da yüzde 84’luk nem oranı ölçüldü. Sıcak ve nemin etkisinden kurtulmak için bir çok kişi denize ve yeşil alanlara akın etti. İstanbul’da yüksek nem oranları bunaltacak şekilde etkili olmaya devam ediyor.

Özellikle ölçülen yüksek nem oranlarının İstanbul’un kuzey bölgelerinde oldu. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde ölçülen sıcaklık değerleri 28 ila 33 derece arasında değişirken, yüksek nem ise hissedilen sıcaklık derecelerini yüksek oranlara çıkartıyor.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam