Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Şereflikoçhisar’da Skandal alt geçit

29 Ocak 2018 Pazartesi, 12:18

Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde bir vatandaşın kaydettiği video büyük tartışma yarattı. Zeki Ülger adlı bölge sakininin çektiği videoda, Şereflikoçhisar Terminali’ne çıkan alt geçidin vahim durumu gözler önüne serildi.

Zeki Ülker Şunları söyledi; Her duyarlı vatandaş gibi bende, şehrimizde verilmeyen hizmete tepki amaçlı bir video çektim ve açmış olduğum facebook grubumda yayınladim. Video,da Şereflikoçhisar,in merkezinde, bir alt geçidin, beş yıldır temizlenmemesi çöpler, şişeler, toprak yığını, hayvan dışkıları ve taşmış logar atıkları sebebiyle, kullanılamaz hale gelen alt geçit konusunu ele aldim. Paylaşımımız on binlerce hemşehrimizin dikkatini çekti ve tepkiler bir çığ gibi büyüdü. Böyle bir paylaşım yaptığım sebebiyle aldığım tebrikler beni ziyadesiyle onurlandırdı. Bunun üzerine telefonuma tehdit mahiyetinde gelen aramalar ve paylaşımımı silmem konusunda belediye personellerinden, telkinler almaya başladım… Ama mesele memleket meselesiyse, geri durmak, susmak, sinmek, ne idolojimize nede Atatürk,ün emanet ettiği gençliğe yakışır…  Paylaşımın esas sebebi memleketimin, şehrimin  diğer il ve ilçeler gibi temiz sosyal bir şehir olması adına, atılmış korkusuzca bir adımdır dedi.

Vatandaşın kaydettiği görüntülerde; alt geçidin 24 saat güvenlik kamerası ile izlendiğine yönelik tabelalar göze çarpsa da, geçidin içinde hayvan dışkılarından yüzlerce çeşit çöplüğe dek birçok atık ürün bulunuyor.

5 YILDIR TEMİZLENMEDİ

İlçe sakinleri, 5 yıldır birçok kazanın meydana geldiği E-90 Karayolu’ndaki alt geçidin bu kirlilik nedeniyle kullanılamadığı ve yayaların hala yoldan geçmek zorunda kaldıklarını belirtiyor. Alt geçidin 4 yıla yakındır çöp yığınlarıyla dolu olduğu öğrenildi. AKP’li Şereflikoçhisar Belediyesi’ne tepkiler büyük.

Haber: Eray Aktaş

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam