Şereflikoçhisar’da Dolu Felaketi

31 Mayıs 2018 Perşembe, 17:06

Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Karabük köyünde yaşanan dolu felaket sonrası 3000 dekar ekili alan zarar gördü. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi , Ankara İl Başkan Yardımcısı Ferhat Tokmak ve Şereflikoçhisar İlçe başkanı ile birlikte sorunu yerinde incelemek üzere felaketin yaşandığı köye gitti.

Köy muhtarının yaptığı açıklamalara göre yetkililer Sigortaları olmadığı için yardım edilemeyeceğini belirttiklerini söylediler. Köy muhtarının “Bir kediyi kurtarmak için 20 kişi gönderen, suriyelilere yardım eden devlet bize yardım etmiyor. Çok şey istemiyoruz tarlalarımızı yeniden ekmek istiyoruz 100 ton buğday ve bu ekim için gerekli gübre.” Sözleri ülkemizin gerçeğini en yalın haliyle ortaya koydu.

Fotoğraf: Ali Bayık
Hakverdi sorunun takipçisi olacağını ve gerekli görüşmeleri yapacağını köylülere iletti. Hakverdi, istenildiği taktirde 1 saatte çözülecek bu sorun için yetkililerin bir an önce harekete geçmesinin gerektiğini belirtti. Çiftçilerin zaten zor koşullar altında ayakta kalmaya çalıştığını söyleyen Hakverdi, bu tarz afetlerde sigortaya, çiftçi kayıt sistemine kayıta bakılmaksızın devletin çifçisinin yanında olması gerektiğini dile getirdi.

Haber: Eray Aktaş

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam