Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi

Mide Üşütmesi Tedavisi

24 Mart 2018 Cumartesi, 15:47

Mide üşütmesi, kış aylarında özellikle kadınların çok sık yaşadığı bir rahatsızlık türüdür. Ayakların korunmamasından kaynaklı olarak meydana gelen bu rahatsızlık, ağrılı bir süreci beraberinde getirir ve kişilerin yaşam standartlarını doğrudan etkiler.

Bunun önüne geçebilmek adına önemli olan faktör doğru bir yöntem belirlenmesi ve olabildiğince ayaklarımızın / diğer vücut uzuvlarımızın sıcaklıklarını korumaktan geçmektedir.

Mide Üşütmesi Tedavisi konusunda İbrahim Saraçoğlu’nun birkaç farklı bitkisel yöntemini sizlerle buluşturacağız!

İbrahim Saraçoğlu Mide Üşütme Tedavisi Bitkisel Kürler!

Mercan Kökü Kürü: İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği ilk yöntem mercan kökü kürü. Hazırlanışı gayet basit! Öncelikle yarım tatlı kaşığı mercan köşkü 1 çay bardağı kaynar suyun içerisine atın ve bir süre kadar bekletin. Daha sonrasında süzme işlemini gerçekleştirin ve tüketin. Bu demlenmiş bitki, mide üşütmesi tedavisi yöntemlerinde en iyi ilaç olarak ifade edilmektedir!

Toz karabiber kürü: Yine yarım tatlı kaşığı toz karabiberi, 1 çay bardağı kaynamış suyun içerisine dökün. Bir süre kadar bekletildikten sonra süzgeçten geçirin ve için. Mide üşütmesi için kolay bulunabilen bir bitkisel karışım olmasından dolayı çok sık tercih edilmektedir.

Nane – Limon kürü: 1 su bardağı suyun içerisine 1 kahve kaşığı nane, 1 adet limon kabukları ile beraber eklemeleri gerçekleştirin. 5 dakika boyunca kaynatmaya devam edin. Günde 3-4 defa içilirse mide üşütmesi tedavisi için net sonuçları ortaya çıkartabilir.

Karışık bitkisel çay: 1 su bardağı kaynayan su içerisine eşit miktarda adaçayı, papatya, zencefil ve ıhlamur ilave edilmelidir. Daha sonrasında 5-6 dakika kadar demlenmesi beklenmelidir. Süzgeçten geçirerek bardağa ilave edilir ve suyu tüketilir.
Kekik Kürü: Taze kekikleri ince kıymalı ve bir cam kavanoz içerisine doldurmalısınız. Daha sonrasında kekiğin üstünü tamamen kaplayacak kadar saf zeytinyağı eklenmelidir. Karışımın ağzı sıkı bir şekilde kapatılmalı ve 15 gün kadar güneşli ortamda bekletilir.

Mide üşütmesi tedavisinde uygulanacağı zaman kavanozu çalkalayın ve süzün. Kesmeşekerin üzerine 5-6 damla kadar damlatarak tüketebilirsiniz. Mide üşütmesi için bitkisel kürler alanının önemli bir türü olarak bilinmektedir.

Bitkisel karışım kürü; Son olarak sizlere sunacağımız mide üşütmesi tedavisi yöntemlerinde eğir otu, ezilmiş ardıç meyveleri, nane ve oğulotu eşit şekilde harmanlanarak çay gibi demlenmelidir. Demlenen çay içerisine bir miktar bal ilave ederek tatlandırmalısınız. Sabah ve akşam aç karnına 1 fincan şeklinde içebilirsiniz.

Mide üşütmesine iyi gelen diğer bitkiler ise;

Kuşburnu pekmezi
Yıldız çiçekleri
Şam fıstığı
Havlıcan
Yeşil çay

Mide üşütmesi tedavisinde çok sık tercih edilen bu yöntemler ile beraber rahatsızlıkları kalıcı bir şekilde hayatınızdan çıkartmak mümkündür.

Siz de bu yöntemleri tercih edebilir, doğru hazırlanmış kürler ile beraber soğuk kış dönemlerinde sıklıkla rastlanılan bu hastalıkları hayatınızdan çıkartabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam