Son Dakika
20 Ağustos 2019 Salı

Kola kutularının içinden insan dışkısı çıktı

28 Temmuz 2017 Cuma, 17:09

Kuzey İrlanda’nın Lisburn kentinde bulunan Coca Cola fabrikasında kola kutularının içinde insan dışkısı bulununca gece vardiyası yaklaşık 15 saat durduruldu.

Çok uluslu şirketten yapılan açıklamada, habere konu tüm teneke kutuların toplatıldığı belirtildi. Şirket, olayla ilgili “halihazırda satışta bulunan hiçbir ürünün etkilenmediği münferit bir olay” ifadesini kullandı.

Polis, söz konusu parti mallarının kirlenmiş olabileceği yönündeki haberler üzerine soruşturma başlattı.

Belfast Telegraph gazetesinde yer alan bir haberde, teneke kutuların üstlerinin açık geldiği ve doldurulduktan sonra kapatılıp satıldığı belirtildi.

Coca Cola Sözcüsü, şirketin Knockmore Hill fabrikasındaki boş teneke kutularla ilgili olaydan haberdar olduklarını söyledi. Sözcü, “Bu konuyu aşırı ciddiye alıyoruz ve PSNI (Kuzey İrlanda Polisi) ile işbirliği halinde kapsamlı bir soruşturma yürütüyoruz” dedi.

Teneke kutuların Linsburn’daki fabrikaya Almanya’dan geldiği belirtildi. Makineler tıkanınca, işçilerin kontrol etmek için baktıklarına kutuların içinde insan dışkısı olduğunu fark ettiler.

Belfast Telegraph’a konuşan bir kaynak, “Kesinlikle korkunçtu. Makineler temizlenmek için yaklaşık 15 saat kapalı kaldı. Bu olağandışı bir durum, zira normalde tenekeler Britanya’dan geliyordu. Anlaşılan bu sefer Almanya’dan geldi” dedi.,

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam