Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

KEMİKLERİ YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ YAPACAK! KEMİK ERİMESİNE SON VERİR!

27 Şubat 2018 Salı, 17:05

Kemik erimesi, kemiklerin içlerindeki mineralleri, özellikle kalsiyumu kaybederek, zayıf, güçsüz ve kırılgan bir yapıya dönüşmesi halidir. Kemik erimesinde, kemikler eriyerek zayıflar ve kırılır. Kemiklerin sert ve dayanıklı olmasını sağlayan asıl mineral ise, kalsiyumdur.

Kemiklerin kalsiyum ihtiyacı için, öncelikle, süt, yumurta, peynir, yoğurt, fasulye, yeşil yapraklı sebzeler, brokoli, balık, badem gibi yiyecekleri bol bol tüketin diyoruz. Ayrıca, Dr.Feridun Kunak’ın tavsiye ettiği bitki kürü ile de kemiklerin ihtiyacı olan kalsiyum temin edilebilir.

Dolayısı ile kemik erimesi hastalığını tedavi edebilirsiniz. Bu makalemizde, Dr.Feridun Kunak’ın Kemik erimesinde, kemiklerin kalsiyum ihtiyacını karşılayacak bitki kürünü sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kemik erimesi rahatsızlığı olup, bitki tedavisi düşünenler için, işte, Dr.Feridun Kunak’tan Kemik Erimesine iyi gelen bitki kürünün tarifi.

Kemik Erimesine İyi Gelen Bitkisel Kür :

* 40 tane limon,
* 20 diş sarımsak,
* 10 adet yumurtanın kabuğu, (Eğer kemik erimesi fazla ise, 15 adet yumurtanın kabuğunu kullanın)
* 1-2 çorba kaşığı toz zencefil,
* 1 avuç kaparı bitkisi (Herhangi bir kan hastalığınız var ise, kapari bitkisini kullanmayınız.)

Kemik Erimesine İyi Gelen Bitkisel Kür Yapılışı

Limonların suyu sıkılır ve cam bir kavanoza konur. Sarımsaklar dövülür ve limon suyunun içine atılır. Toz zencefil de, ilave edilir. Kapari bitkisi blendırdan geçirilir ve karışıma ilave edilir.Eğer bu bitki konserve olarak alınmış ise, biraz suda bekletilir ve tuzundan arındırılır. Yumurta kabukları da blendırdan geçirilir ve karışıma ilave edilir.

Kemik Erimesine İyi Gelen Bitkisel Kür Kullanımı

Bu karışım 1 hafta buzdolabında bekletilir. Boza kıvamına gelen bu karışım, her gün, kahvaltıdan sonra 1 fincan içilir.Bu kür ile kemiklerin ihtiyacı olan kalsiyum karşılanacak ve hastalığın şikayetleri ortadan kalkacaktır.

LÜTFEN KEMİK ERİMESİ YAŞAYAN HASTALAR İÇİN BİR KEZ PAYLAŞALIM.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam