Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Kar bir anda bastırdı! Köy yolları kapandı, aç tilkiler evlere dadandı

15 Kasım 2018 Perşembe, 10:40

Doğu Karadeniz’de, soğuk hava dalgasıyla beraber gelen kar, birçok ili etkilemeye başladı. Etkili kar yağışı nedeniyle 45 köy yolunun kapandığı Bayburt’ta okullar tatil edilirken, Gümüşhane’de de 80 köy yolu ulaşıma kapandı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde hava sıcaklıklarının düşmesiyle yüksek kesimler beyaza büründü. Sahil kesimde yer yer sağanak etkili olurken, yağışlar yüksek rakımlı bölgelerde kara dönüştü. Bayburt’ta yoğun kar yağışı nedeniyle kent genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir günlüğüne ara verildi.

KÖY YOLLARI KAPANDI

Gümüşhane’de etkisini gösteren kar nedeniyle 18’i merkez toplam 80 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi. Bayburt’ta da yoğun kar nedeniyle yaklaşık 45 köy yolu ulaşıma kapandı. Özel İdare, belediye ve Kara Yolları yetkililerinin bölgede kapanan köy yollarını ulaşama açmak için başlattığı çalışmaların sürdüğü bildirildi. Bölgede gece boyu süren kar nedeniyle Rize-Erzurum sınırındaki Ovit Dağı ile Kop Dağı geçitlerinde de ulaşımda aksamalar yaşandı.

081cec405e99398a59b56fb6c3f41e7e

AÇ KALAN TİLKİLER EVLERE DADANDI

Bölgede etkisi altına alan kar yağışı, hayvanların yüksek kesimlerdeki ormanda yiyecek bulmasını zorlaştırıyor. Trabzon’un Hayrat ilçesinde yiyecek bulmakta zorlanan tilkiler Mesoraş Yaylası’ndaki evlerde yiyecek aradı. Tilkilerin bu anları cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

32e247fc70f50369dde8e6138635c134

Rize’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Çamlıhemşin ilçesine bağlı Yukarı Kavrun Yaylası’nda bazı derelerin donduğu görüldü.

Kaynak: DHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam