Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar

07 Mart 2018 Çarşamba, 16:25
Zulal Gülecer
Zulal Gülecer zulalgulecer1@gmail.com Tüm Yazılar

KADIN BEDENİNDEKİ ERKEKLER…

Son günlerde fazlaca dikkatimi çeken bir konu kadın bedenindeki erkekler…

Yani eril enerjisi yüksek, erkek gibi davranan, güzel, alımlı, bakımlı ama erkek rolüne bürünmüş, tüm davranışları erkeği yansıtan, ya da erkeklere karşı öfkeli kadınlar.
Sebebini hiç düşündünüz mü?
Gelin bu konuyu biraz açalım.
ERİL VE DİŞİL ENERJİ DENGESİNİN BOZULMASI…
Vücudumuzda hem eril hem dişil enerji vardır. Önemli olan bu ikisinin dengesini korumaktır. Hayatın her noktasında olduğu gibi dengede olmak içimizdeki enerjileri de dengede tutmayı gerektirir. Çünkü birine biraz daha fazla kaymak bütün hayatımızı etkileyen sonuçlar gösterebilir. Batı astrolojisinde ateş ve hava eril element, su ve toprak dişil elementtir. Geometride çizgiler ve açılar eril enerjiyi, kıvrımlar dişil enerjiyi temsil eder. Analitik düşünme, başlama, rekabet etme, , ilerleme, dışa dönük olma, sol beyin, organizasyon, mantık, üretme, zorluk, savaşma, sabırsızlık, organizasyon, somut şeyler eril enerjinin alanı. Güvenilirlik, tahmin etme, destekleme, olma, durgunluk, alma, sağ beyin, uyum sağlama, kavrama, içgüdüsellik, hissetme, sabırlı olma, besleme ve benzeri kavramlar da dişil enerjinin alanı.
Dişil enerji alır ve kabul eder. Erkek enerji verir ve akıtır. İşte tam da bu noktada kadın erkek ilişkisindeki en büyük bozulmalar da başlar. Kadınların almayı kabul etmediği, ben yaparım dediği noktada erkeğin genetik alışkanlıkları bozulmaya başlar. Ya da tam tersini düşünelim. Erkeğin sürekli almayı beklediği bir konumda da kadının içindeki denge bozulmaya başlar.
Aşırı sorumluluk alan, her işi kendisi yapan, güçlü olmalıyım, kendi ayaklarımın üzerinde durmalıyım düşüncesiyle duygularını bastıran kadınların zamanla erkekleşmesi ya da erkeklere öfke duyması bu sebeptendir. Özellikle çalışan kadınlarda daha sık görülen bir durumdur. Güçlü olma düşüncesi eril enerjiyi yükseltir. Kişi işteki hırsını azmini ve dominant yapıyı ilişkiye taşır. Erkeğin kendini yetersiz hissetmesine sebep olur. Ya da bir evde iki erkek yaşıyormuş gibi çatışmalar başlar. Ve sonrasında eşim çok pasif, her işi ben yapıyorum, eşim ampül bile değiştirmez diye yakınan kadınlar. Çünkü eril enerjisi yüksek kadınlar kendileri gibi güçlü adamlar isterler. Fakat zıt kutuplar birbirini çektiği için genellikle pasif adamları yaşamlarına çekerler. Her iki durumda da denge bozulmuş olur.
DİŞİ OLARAK DEĞER GÖRMEK İSTİYORSAN ENERJİNİ DENGELE. ..

Bende dişiliğimi yaşamak istiyorum diyorsan, enerjinin yükseltmelisin.
Nasıl mı?
• Kadın olmanın güzelliklerinin farkına var.
• Dişil enerjiyi açığa çıkarmak için kendine izin ver..
• Partnerinin senin için birşeyler yapmasına izin ver.
• Yardım iste. Her şeyi ben yaparımdan vazgeç ve partnerine alan tanı, alanına girme. Bırak enerjisini açığa çıkarsın.
• Sorumlulukları sahiplerine devret.

Yorum

  1. Mehmet Kızılaslan

    29 Ağustos 2018 at 08:33

    Mükemmel bir yazı üstadım yüreğinize sağlık.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam