Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi

İsminiz FETÖ’ye karıştı deyip 80 bin lira dolandırdılar

22 Ekim 2018 Pazartesi, 00:40

ANKARA’nın Şereflikoçhisar kazasında kimliği belirsiz kişiler, telefon ettikleri 2 kişiyi kendilerini ‘polis’ ve ‘savcı’ olarak tanıtıp, “İsminiz FETÖ’ye karıştı” yalanıyla takriben 80 bin lira dolandırdı.
Şereflikoçhisar kazası Şeyhkuyusu Semti’nde oturan M.A.’yı (52) telefon edip, kendilerini ‘polis’ ve ‘savcı’ olarak tanıtan kişiler, “İsminiz FETÖ olaylarına karıştı” diye konuştu. Kendilerine para vermeleri karşılığında ismini temize çıkaracaklarını söyleyen dolandırıcılara inanan M.A., hanede bulunan yaklaşık 40 bin lira değerindeki altınları alarak Ankara’ya gitti. Burada, dolandırıcılarla bir araya gelen M.A., altınları teslim etti. Kazaya geri dönen M.A. kendisini arayan numaraya erişemeyince, dolandırıldığını anlayıp polise müracaat etti.
Dolandırıcılar, yeniden aynı yolla bu defa de kazada kuyumcu dükkanı bulunan B.Y.’yi (68) de 40 bin lira dolandırdı. B.Y. de polise müracaat edip, yakıntıcı oldu.  Polis ekipleri, her iki olayla alakalı tahkikat başlattı
Yaşanan dolandırıcılık olayıyla alakalı polis ekipleri, kaza sakinlerini uyardı. Polisler, semt muhtarlarıyla beraber hane hane dolaşıp, yurttaşları hem bilgilendirdi, hem de broşür dağıttı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam