İlginç Bir Komplo Teorisi Daha: Bitcoin’i Bir Yapay Zeka Yarattı

23 Ocak 2018 Salı, 14:04

Bitcoin hakkında yeni bir komplo teorisi internette gezinmeye başladı. Bu teoriye göre Bitcoin, dolandırıcı bir yapay zeka tarafından yaratıldı.

Bu komple teorisinden UFO Today adlı Youtube kanalındaki bir videoda bahsedildi: “Bitcoin kodunun bu kadar kusursuz olması, kodun çok yetenekli bir veya bir grup geliştirici tarafından bile oluşturulamayacağını göstermez mi? Kod gelişmiş bir yapay zeka tarafından üretilmiş olamaz mı?”

Satoshi Nakamoto Kim?

Satoshi Nakamoto

UFO Today’e göre, Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto gerçek bir kişi değil, yarattığı kripto parayla insanların ilgisini çeken ve bu sayede ağını genişleten ve işlem gücünü geliştiren bir gelişmiş yapay zeka: “Dünya üzerindeki sayısız bilim adamı kompleks kodlar ve çok büyük donanımlarla yapay zekalar üretmeye çalışıyor. Bildiğimiz kadarıyla hiçbir kişi veya grup bu kadar ileri gidemedi. Peki ya böyle bir yapay zeka zaten mevcutsa?”

Bu düşüncelerin çılgınca olduğunu söylememize gerek bile yok. Yine aynı Youtube kanalının başka bir görüşü de Bitcoin’in uzaylılar tarafından yaratıldığı. Bu iki teoriyi birleştirerek uzaylılar tarafından üretilmiş olan bir yapay zekanın Bitcoin’i yarattığını söyleyebiliriz.

Bitcoin hakkında bu kadar çok komplo teorisinin olması epey şaşırtıcı bir durum. Bitcoin’in İncile ait bir kehanetin parçası olduğunu iddia eden komplo teorileri ve bu teoriye inananlar bile var. Natalya Kaspersky da geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in Amerikan istihbarat kurumları tarafından yaratıldığını ve Satoshi Nakamoto’nun da bir grup Amerikalı kriptologun kullandığı bir takma ad olduğunu iddia etmişti.

Eğer internette uzun süre dolaşırsanız bunun gibi çılgınca komplo teorileriyle karşılaşabilirsiniz. Kripto paralar yaygınlaştıkça bu tarz komplo teorilerinin sayısı da artacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam