Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi

Gaye Donay’a Ortadoğu’da Türk Pırlantası diyorlar !

04 Ocak 2018 Perşembe, 22:23

O’na Ortadoğu’da  Türk Pırlantası diyorlar…
İş ve Cemiyet hayatının başarılı iş kadını Gaye Donay Ortadoğu’da önemli mimari ve dekorasyon projelerine imza atmaya devam ediyor.

Katar ve Dubai’den sonra İran…
‘’Türk Perlantası’’ Türk Pırlantası diye anılan Gaye Donay İran’da inşaat ve dekorasyon işine girerek, körfez ülkelerinin kentsel dönüşüm projeleri ve yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak çalışmalara başladı.

MAJİ Gallery & Decorist adlı, Nişantaşı’n da mobilya mağazası ve sanat galerisi olan Donay, dekorasyonda kendi hikayelerini oluşturularak hazırlanan ‘’artroyal decoration’’ adlı konsepti ile kraliyet ailesi ve Arap sosyetesi tarafından büyük ilgi görüyor.
Dekorasyonda mobilyalar, saygın sanatçıların yağlıboya tabloları ile tamamlanırken usta ellerden çıkmış. Dünyanın en saygın markaları olan gümüş ve porselen-cam aksesuarlarla da kendi hikâyeleri yaratılarak görsel bir şölen ortaya çıkarılıyor.
Gerçekleştirmiş olduğu bu özel konsept çalışmalarından dolayı Ortadoğu’dan iş teklifleri alan Gaye Donay, inşaat sektörüne de hızlı ve başarılı bir giriş yapmış oluyor.
Bu bağlamda 2018 yılı Mart ayında Dubai de gerçekleşecek olan mobilya ve dekorasyon fuarına ‘’ArtRoyal Decoration’’ konsepti ile
davet edilen Gaye Donay, Körfez ülkeleri sosyetesinin hayranlıkla takip ettiği
Maji‘de; kelime anlamı olan ‘’küçük güçlü büyüler’’ ile tılsımlı dokunuşlarını, katılacağı Dubai Mobilya ve dekorasyon fuarında bir kez daha gerçekleştirmiş olacak.


Aynı zamanda İstanbul Düşünce Derneği (İSTDD) başkanı ve G&Partner Reklam A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı da olan Gaye Donay 2018 yılında İstanbul’a Değer Katanlar Ödül Töreni ile İstanbul’un kültürüne, eğitimine ve ortak bir amaç için yaşam felsefesi oluşturulmasında emeği geçen kişi ve kurumları da ödüllendirecek.
2018 Mayıs ayı sonunda İstanbul Düşünce Derneği’nin gerçekleştireceği İstanbul’a Değer Katanlar Ödül Töreni, içeriği ile kendi alanında ilk ve tek olma özelliği de taşıyacak.


İstanbul Düşünce Derneği ile İstanbul’a hizmet etmeyi karşılıksız bir aşk olarak nitelendiren Donay;
‘’Amacımız; iyi bir İstanbul’lu olmanın ve İstanbul kültürünün gerçek anlamının topluma doğru şekilde anlatılmasını sağlamak. Ortak değerlerde buluşturmak ve bu bağlamda ’İstanbul’un taşı toprağı altın değil, Kültür’dür diyebilmektir…

Yeryüzü şehirlerinin çok azında bulunan köklü, derin bir geçmişe sahip olan İstanbul’u anlatmaya hangi kavram ve kelimelerin gücü yetebilir ki…
Uygarlıkların ana kucağı olan dil, inanç, köken farkı gözetmeden kuşaklar dolusu insanı kucaklayan şehrimize artık seyirci olarak değil aktif birer hizmet gönüllüsü olarak katkıda bulunmalıyız.
İstanbul Düşünce Derneği, şehrimizin nitelik ve niceliklerini her geçen gün daha ileri götürmek, gelişimine katkıda bulunmak ve İstanbul’un kaybolmakta olan değerlerinin korunmasına destek sağlamak amacıyla, seçkin projeleri hayata geçirmek üzere 25 Şubat 2011 tarihinde kurulmuştur.
Anlamlı ve güçlü sıfatları hak etmiş bir dünya şehri olan İstanbul’un sorunlarına sahip çıkarak potansiyeli en iyi ve doğru şekilde değerlendirmeyi hedeflemekteyiz.


Demokratik, etkin, şehircilik anlayışını yücelten ve “İstanbullu olmanın – İstanbul kültürünün” anlamını, topluma en doğru şekilde anlatmanın kararlılığıyla şehrimize sahip çıkacağız.” sözleri ile tamamlıyor.
Hayata geçirdiği bu çok özel projelerle iş hayatına ayrı bir anlam ve vizyon katan Gaye Donay 2018 yılının sevgi yılı olduğunu ve barışın temelini sevginin oluşturduğunu vurgulayarak tüm dünyaya barış, sevgi, sağlık, huzur ve bol kazanç temennisinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam