Son Dakika
16 Temmuz 2019 Salı

Büyükşehir’den Anında Müdahale

18 Haziran 2019 Salı, 23:03

Hafta başı etkili olan yoğun sağanak yağış beraberinde sel taşkınlarını da getirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı Fen İşleri Bölge Müdürlüğü ekipleri yaşanan sel felaketinin ardında afet halinin yaşandığı 8 taşra mahalleye en kısa sürede müdahalede bulunarak sel taşkınlarına müdahalede bulundular.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı koordinatörünün de gece saatlerinde ilçemize gelerek söz konusu afet bölgelerinde yerinde incelemelerde bulunduğu ve çalışmaların en sağlıklı biçimde işleyebilmesi için hazır bulundu.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ekibinin ilçemize yaşanan afetin hemen akabinde gelmesi vatandaşlar tarafından takdir ve beğeni ile karşılanırken sabahın ilk ışıklarına kadar çalışmalar aralıksız olarak devam etti.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Fen İşleri Şereflikoçhisar Bölge Şefliği’nin büyük bir titizlikle yürüttüğü çalışmalarda 11 kamyon, 3 jcb, 5 greyder, 2 loder kepçe, 1 su tankeri, 4 yol süpürme aracı, 1 ekskavatör ve 40 kişilik bir ekiple ilçemize bağlı Karandere, Yeşilyurt, Devekovan, Palazobası, Kadıncık, Yazsısöğüt, Gülhüyük ve Şerefli Davutlu mahallelerindeki sel baskınlarına en kısa sürede müdahalede bulunarak aksaklıkların giderilmesine olanak sağladılar.
İlçemize bağlı taşra mahallelerimizde hem mahalle yolları hemde ilçeye bağlantı sağlayan grup yollarında yaşanan sel baskınlarına müdahalede bulunuldu. Büyükşehir Fen İşleri Şereflikoçhisar Bölge Şefliği tarafından ilçe genelinde yürütülen çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini duyan vatandaşlar “Afetin yaşanmasının ardından kısa sürede Ankara Büyükşehir ekipleri yaşadığımız köylere gelerek sorunların giderilmesini sağladılar, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a, Fen İşleri Daire Başkanlığı’na , Fen İşleri Bölge Şefimize ve tüm çalışanlara yürekten teşekkür ediyoruz” dediler.

Haber: Murathan Demirkan

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam