Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi

BU BİLGİ HAYAT KURTARIR LÜTFEN AİLE VE ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN

19 Mart 2018 Pazartesi, 01:14

BU BİLGİ HAYAT KURTARIR LÜTFEN AİLE VE ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN
Uzun zamandır yapılan araştırmalar neticesinde belli birtakım uzman doktorların fikir birliğiyle sıcak suyun bazı sağlık sorunlarında %100 etkili olduğu kanıtlandı.

Peki sıcak su hangi rahatsızlıklara iyi geliyor? -Yüksek tansiyon – Bir çok insanın sağlık sorunu olan yüksek tansiyon çağımızın hastalıkları arasındadır eğer sizde kafa bulanıklığı, baş ağrısı, görme bozukluğu burun kanaması, kusma ve mide bulantısı varsa ve bunlar baş ağrısı ile beraber geliyorsa bir doktora başvurup
tansiyon hastası olup olmadığınızı tespit etmeniz gerekir.

Tansiyon hastalarının bol su içmeleri tansiyonlarını kısmen dengelediği için ılık su terapisi ile daha kolay olarak çözüm üretirler. Ama her ne olursa olsun doktora danışılmadan kullanılmamalıdır..

-Migren Sıradan bir baş ağrısı olmayan ve kişinin yaşam kalitesini oldukça düşüren migren hastalarının da ılık su terapisi yapmaları migren ataklarını azaltmakta ve rahatsızlıklarına destek sağlamaktadır.

-Eklem ağrısı Eklem ağrıları genelde yaşı geçkin olanlarda var diye bilinse de teknolojik yaşam ve duran bir hayat sonucu gençlerde de kilo sorunu eklenince görülmektedir. Hatta bazen psikolojik nedenlerden kaynaklanan eklem ağrıları da oluşmaktadır hareket etmemiz için eklemlerimiz de en az kas ve kemiklerimiz kadar önemlidir günde içilen bir bardak suyun yahut eklem yerlerine uygulanan sıcak suyun tedavide büyük bir destek olduğu tahmin edilmektedir.

-Düşük kan basıncı -Kalp atışının birden azalması ve yükselmesi tıp dilinde buna ritm bozukluğu da denmektedir her ne kadar tıbbi tedavi gerektirse de sıcak suyun buna da destek tedavi olduğu tespit edilmiştir.
-Epilepsi Epilepsi nöbeti, beynin olması gereken aktivitesinin, sinir hücrelerinde geçici olarak meydana gelen normal dışı elektriksel aktivite sonucu bozulması ile oluşan klinik bir tablodur.
Epilepsi ortalama istatistiğinde çok görülen bir hastalıktır günde bir bardak içilen su epilepsi içinde destek tedavi oluşturmaktadır.

-Öksürük -Yüksek kolestrol -Astım -Beden rahatsızlığı -Damar tıkanıklığı -Mide rahatsızlıkları -İştahsızlık -Ayrıca kulak ve boğaz bazı göz rahatsızlıkları ile tüm hastalıklar

SICAK SUYU NASIL KULLANMAMIZ GEREKİR
Sabahleyin aç karnına mideniz boşken yaklaşık iki bardak su için zaman içerisin de [mesela bir ay) yavaş yavaş sıcak suyu dört bardak seviyesine kendi sağlık durumunuza göre çıkartabilirsiniz.

NOT: suyu içtikten sonra 45 dakika bir şey yemeyiniz sıcak su terapisi sağlık sorunlarınızı zaman içinde yavaş yavaş çözümlenecektir tespit edilen tedaviler şu şekilde gelişmiştir

-30 gün içinde kan basıncında kısmen normalleşme tespit edilmiştir -30 gün içinde şeker hastalığına destek tedavi sağladığı saptanmıştır -10 gün içinde mide sorunlarını kısmen gidermiştir

-9 ay içinde her çeşit kanser türüne destek tedavi sağladığı tespit edilse de kanser hastalarının doktorlarına danışmadan hiçbir ek tedavi yapmamaları öngörülür -6 ayda damar tıkanıklığına ek destek tedavi yöntemi olarak fayda sağladığı görülmüştür -10 gün içinde iştahta azalma

-10 gün içinde kulak burun boğaz hastalıklarına rahatlatma sağladığı -Astıma 4 ayda rahatlatma sağladığı -4 ayda kolestrole fayda sağladığı

-3 gün içinde migren ve baş ağrısına da iyi geldiği iddia edilmektedir
-Soğuk su veya çok sıcak suyu asla içmeyiniz her zaman ılık suyu tercih ediniz
-soğuk su kalbin dört damarını kapatabilir ve kalp krizine neden olabilir ayrıca karaciğerde sorunlar meydana getirebilir soğuk su midenin iç duvarlarını etkileyip büyük bağırsağı da etkileyerek rahatsızlık oluşmasına sebep olabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam