Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Balıkesir’de bir vatandaş kendini yaktı!

29 Ocak 2018 Pazartesi, 16:27

Balıkesir’de bir şahıs belediye önünde kendisini ateşe verdi. CHP Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm, Muhterem Birgül isimli vatandaşın işsiz olduğu için kendini yaktığını söyledi.

Olay iddialara göre; bugün Balıkesir’de Karesi ve Altıeylül Belediyesi’nin bulunduğu binanın önünde meydana geldi. Muhterem Birgül isimli şahıs kendini burada ateşe verdi. Çevredeki vatandaşlar tarafından yangın tüpü sıkılarak ilk müdahalesi yapılan Birgül daha sonra olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“KENDİNİ İŞSİZLİĞE AÇLIĞA DAYANAMADIĞI İÇİN YAKTI”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm “Balıkesir’de Muhterem Birgül adında bir yurttaşımız işsizliğe, açlığa, yoksulluğa ve AKP’nin dayattığı çaresizliğe dayanamadığı için kendini yaktı” dedi.

Twitter hesabından olaya ilişkin fotoğrafı da paylaşan Tüm şunları yazdı “Yurttaşımız hemen Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktoru Halil Beggi’yle görüştüm. Mustafa Birgül’e şu an yanık ünitesinde müdahale ediliyor. İkinci dereceden yüzde 15 yanığı var ve hepsi baş bölgesinde. Hayati tehlikesi sürüyor.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam