Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi

Atatürk Havalimanı’nda özel jet düştü

21 Eylül 2017 Perşembe, 23:40

TC-KON tescilli özel jet Atatürk Havalimanında iniş sırasında düştü, Atatürk Havalimanı trafiğe kapatıldı. Anadolu Ajansı’nın geçtiği son dakika haberine göre ise, özel jet pistten çıkarak yanmaya başladı. İtfaiye ekiplerince yangına müdahale edildi.

 

Atatürk Havalimanı’nda özel bir jet inişe geçtiği sırada düştü. Kazada jette bulunan Pilotlar Muzaffer Kütük, Mehmet Mümin Turan, Hostes Duygu Doğaçay ve yolcu Mehmet Şahin kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Atatürk Havalimanı’nda KKTC’ye gitmek için havalanan özel bir jet, havalandıktan kısa bir süre sonra acil iniş istedi.

İniş sırasında pistten çıkan jette yangın çıktı. Kazada jette bulunan 4 kişi yaralanırken, jetteki yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Kazanın ardından havalimanı hava trafiğine kapatıldı.

KAZADA YARALANALAR

Uçak kazasından kurtarılan yaralıların Pilotlar Muzaffer Kütük, Mehmet Mümin Turan, Hostes Duygu Doğaçay ve yolcu Mehmet Şahin oldukları öğrenildi.

KAZA SONRASI UYARI

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, yaptığı açıklamada, kazanın ardından uçuşların tek pist olarak devam ettiğini belirterek, olası tehirler için yolcuların THY’nin web sitesinden uçuşlarını takip etmeleri uyarısında bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, havalimanının ulaşıma tamamen açıldığını açıkladı.

VALİ ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin, iniş sırasında pistten çıkan jetteki 3 mürettebat, 1 yolcunun durumunun iyi olduğunu, herhangi bir can kaybı olmadığını belirtti.

SANKO HOLDİNG: UÇAĞI 2014 YILINDA SATTIK

Pistten çıkan uçağın sahibi olduğu iddia edilen Sanko Holding, olaya dair şu açıklamayı yaptı:

“Acil iniş sırasında düşen uçak, Sanko Holding tarafından 2014 yılında satılmıştı. Atatürk Havalimanı’nda acil iniş sırasında pistten çıkan ve meydana gelen yangında 4 kişinin yaralandığı TC-KON tescilli Citation VII tipi iş jeti, Sanko Holding tarafından 2014 yılında satılmış olup, Sanko Holding ve şirketleri ile herhangi bir bağı bulunmamaktadır. Kazada yaralanan 4 kişiye Allah’tan acil şifa diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Kaza sonrası İstanbul üzerinde yoğunluk yaşandı..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam