Ankara’da Yüksek Hızlı Tren kazası 4 ölü 43 yaralı

13 Aralık 2018 Perşembe, 07:36

Ankara’da Yüksek Hızlı Tren, kontrol lokomotifine çarptı. Kaza nedeniyle bir üst geçit de çöktü. Kazada, çok sayıda yaralının olduğu belirtildi. Ankara Valiliği’nin ilk açıklamasında olayın YHT’nin bir banliyö trenine çarpması sonucu meydana geldiği belirtilmişti. Bakanlık açıklamasında kazanın bu şekilde gerçekleşmediği belirtildi.

Ankara Yenimahalle’de Yüksek Hızlı Tren, kontrol lokomotifine çarptı. Kazada çok sayıda yaralı var. Olay yerinde bir üst geçitte de çökme meydana geldi. Üst geçidin bazı kısımlarının Yüksek Hızlı Trenin üzerine çöktüğü belirtildi.

Ankara Valisi Vasip Şahin’den açıklama:

“Aynı yolda bulunan yol kontrolü ile görevli kılavuz treni çarpışması sonucu kaza meydana geldi. Şu an 4 ölü, 43 yaralı var.”

BAKANLIKTAN VALİLİĞİN AÇIKLAMASINA DÜZELTME

Ankara Valiliği’nin kazanın banliyö treni ile çarpışmasıyla ilgili açıklamasına Ulaştırma Bakanlığı’ndan düzeltme geldi ve kazanın YHT’nin bir kontrol lokomotifine çarpmasıyla meydana geldiği belirtildi.

Olay sonrası yaralanan çok sayıda yolcuya 112 Acil Servis, itfaiye ve UMKE ekiplerince müdahalede bulunuldu. Yaralılar ambulanslarla bölgedeki hastanelere sevk edilirken olay yerinde kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kaza sırasında trenin hızının 80- 90 kilometre civarında olduğu belirtildi.

Ankara Valisi Vasip Şahin de kazanın ardından olay yerine gitti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam