Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Aktif Olarak Kullanılan 5 Koin

23 Ocak 2018 Salı, 14:37

Kripto para dünyasında yüzlerce koin bulunurken bunların çoğu halen prototip aşamasında. Buna rağmen halihazırda kullanılan ve bir amaca hizmet eden koinler de var. Size aktif olarak kullanılan bu koinlerle ilgili bir yazı hazırladık, gelin bu koinlere birlikte bir göz atalım!

Lbry Credits (LBC)

 

lbry

LBC, herhangi bir merkezi bulunmayan, Youtube’a rakip olan, LBRY adlı medya platformunu destekleyen bir para birimi. LBRY’de içerik paylaşanlar ve izleyiciler birbirine, paylaşanın isteğine göre ücretli veya ücretsiz içeriklerin bulunduğu bir arayüzle bağlı. İzleyiciler, içerik sahibine sistem üzerinden bahşiş verebiliyor. Bu yönüyle YouTube’dan bir hayli farklı bir sistemi var. Bilindiği üzere YouTube’da bazı içerikler, paylaşımcılarına para kazandırmıyor. LBRY ise herhangi bir merkez tarafından kontrol edilmiyor ve içeriğin paylaşımcıya para kazandırıp kazandırmayacağına bir otorite değil, izleyiciler karar veriyor.

 

WaBi

WaBi

WaBi radyo frekansıyla tanımlama sistemi (RFID) aracılığıyla tüketicilere ürünlerin orijinal olup olmadığı bilgisini sağlıyor. WaBi’nin bu teknolojisi bazı Çinli satıcılar tarafından bebek maması ürünleri üzerinde uygulanmaya başlandı. Bu sistem aracılığıyla ürünlerin orijinalliğini sorgulayan tüketiciler bir miktar WaBi ile ödüllendiriliyor. WaBi “mining“i de bu şekilde sağlanıyor.

Sahte ürünler Çin’in ve dünya ekonomisinin en büyük problemlerinden biri. Çin’de bazı çocuklar sahte mama tüketimi yüzünden yaşamını yitirdi. WaBi’nin yaygınlaşması, bu gibi vakaların sayısını kesinlikle azaltacaktır. WaBi, büyüdüğü takdirde ilaç, alkol ve kozmetik sektörüne de bu uygulamalarını entegre etmeyi planlıyor.

Lomocoin (LMC)

lomocoin

Lomocoin, LomoStar adlı sosyal medya uygulamasında kullanılan bir para birimi. LomoStar uygulaması kullanıcıların karşısına farklı özelliklerle çıktığı bir uygulama. Kullanıcılar LomoStar uygulaması aracılığıyla özel sohbet ve grup sohbetleri yürütebiliyor, diğer kullanıcıların gönderilerine yorum gönderebiliyor, kullanıcı profillerini ve takipçilerini düzenleyebiliyor, uygulamanın sağladığı harita üzerine LMC, BTCLTCBCHETH ve CFUN gibi coinleri yerleştirip yine harita üzerinden bu coinleri toplayabiliyor. LomoStar geliştiği takdirde, uygulamanın içine daha fazla özellik ve oyun entegre edilecek.

Binance Coin (BNB)

binance coin

Bu yazıdaki diğer coinlere kıyasla Binance Coin‘in kullanıcılarına sunduğu şey çok basit: bu coin’e sahip olanlara Binance ticaretinde bazı ayrıcalıklar tanınıyor. BNB ticari işlem ücreti ödemelerinde kullanılabiliyor ve ödeme ücretlerini yarısına düşürüyor. BNB aynı zamanda kullanıcılarına borsada kullanılmaya başlanacak coinleri oylama aracılığıyla belirlemelerini sağlıyor. Son olarak, BNB Binance’deki herhangi bir para birimiyle takas edilebiliyor, küsüratlı sayılarla ticareti yapılabiliyor. Bu da kullanıcılara küsüratlı sayılarda kalmış coinlerini başka bir para birimine çevirme şansını tanıyor.

Binance’in yüksek güvenlikli bir platform olması, sezgisel bir arayüze sahip olması ve profesyonel görünümü, onu hızlı bir şekilde en yaygın borsalardan biri durumuna getirdi. Binance’in daha fazla coin’i desteklemesi halinde, altcoin ticareti yapan yatırımcıların tek buluşma noktası Binance olacak.

GameCredits (MobileGo)

mobilego

GameCredits, kendi kurduğu para birimi olan MobileGo’yu (MGO), her oyunda geçerli olacak bir para birimi haline getirmeyi hedefliyor. E-sports bahisi ve oyun geliştiricileri için tek tıkla bir çok işlemi uygulamayı sağlayan bir aplikasyon gibi gelişmekte olan birçok özelliğe sahip olan GameCredits’in en önemli iki özelliği, masaüstü istemcisi (desktop client) ve G Store.

Bu masaüstü üstemcisi sayesinde kullanıcılar MobileGo cüzdanlarına, G Store’a ulaşabiliyor ve GPU mining yapabiliyor. Bu platform üzerinden kullanıcılar, indirimli bir şekilde bilgisayar oyunları satın alabiliyor, GPU’ları ile MobileGo madenciliği yapabiliyor. G Store, Apple’ın App Store’u ve Google App Store’a kıyasla oyun ücretlerinin üçte bir oranında daha düşük olduğu, ödeme işlemlerinin oyun geliştiricileri için yaklaşık 20 kat daha hızlı olduğu bir App Store. G Store birçok oyunun satışına başladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam